KONST / Litografier / Färglitografi 14477410
nr 1447 7410
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Signerad, numrerad 115/260. Färglitografi, bildmått: 40x55, yttermått inklusive ram: 52x68 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 februari 2022
kl 20:29:12
7/2 07:14:42